KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12927030
nr 1292 7030
George Hendrik Breitner
(1857-1923), Holland
Oljemålning, Stadsmotiv med häst och vagn och kyrka. Monogramsignerad. Olja på pannå, 29x39 cm
George Hendrik Breitner, holländsk bildkonstnär född 1857, död 1923.
måndag 25 november 2019
kl 20:48:29
- Klassiska
25 nov
Klassiska
Läs mer om Klassiska
George Hendrik Breitner
Läs mer om George Hendrik Breitner